Elif Makarna
  Veronelli
  Nuh’un Ankara Makarnası
  1950’den Günümüze
  Sosyal Sorumluluk Projeleri
  Üretim Tesisi
  Nuh’tan Haberler
  Basın & Multimedya
  Kalite Politikası
  Teknoloji & Bilişim
  Sağlık & Gıda Güvenliği
  İnsan Kaynakları Politikası
  Eğitim ve Geliştirme Programları
  İnsan Kaynakları Formu
  Bayi Sipariş Formu
1940 yılında Nuh - Ahmet Eskiyapan kardeşler ve Kemal Yurtbilir ortaklığında Ulus Hal’de gıda maddesi satılan market tipi bir dükkan açılır. O dönemde bu tür mağazaların azlığından ve sunulan hizmetten dolayı kısa zamanda devlet büyüklerinin de alışveriş ettiği işlek bir konuma gelir. Kendi mağazalarında 6 ton’a kadar makarna satılması üzerine makarna imal etme fikri oluşur. Ulus Rüzgarlı sokakta 1950 yılında ilk imalathane kurulur. 6 ton ile başlayan imalat, artan talepler üzerine yetişmez, alternatif üretim yeri arayışına girilir.

Zamanla üretim yapılan mekanın, kapasiteye uygun kalmayışından dolayı 1955 yılında İskitler’de alınan arsa üzerine zamanın teknolojisine uygun modern bir fabrika kurulması kararı alınır. 
  
1956 yılında günlük 20 ton kapasite ile üretime başlayan fabrikanın açılışı da, aralarında dönemin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Ticaret Bakanı, Maliye Bakanı ve üst düzey bürokratların bulunduğu seçkin bir topluluk tarafından yapılır. "Ankara Makarna" markası ile yapılan üretim 1961 yılında kurucularından Nuh ESKİYAPAN’ın anısına binaen "Nuh’un Ankara Makarnası" na dönüşmüştür.

1963 yılında üretim günlük 25 tona çıkartılırken, ürün çesitliligi de artırılır, değişik kalıp ve şekillerde üretime devam edilir. 1965 yılında yapılan teknolojik yatırımlar kapasiteyi 30 ton/güne yükseltilmiş, aynı zamanda Nuh’un Ankara Makarnası Türkiye’nin en kaliteli makarna üreticisi konumuna gelmiştir.

Hızlı şehirleşme ve büyümenin sonucunda üretimin yeni alanlara kaydırılması kaçınılmaz olunca, Sincan Organize Sanayi Bölgesinde 46.000 metrekare alana kurulu modern bir fabrika üretime geçirilir. Böylece Türkiye’nin en büyük kapasitesine erişilmiş olunur.

Bugün Nuh’un Ankara Makarnası, dünyanın en büyük ve modern fabrikalarındandır. Sincan’daki üretim tesislerinde, ayda 16.000 ton makarnalık irmik üretimi ve 15.600 ton makarna üretimi yapılmaktadır. Ayrıca yıllık dış ambalaj ihtiyacının %80’nini karşılayan flekso baskı tesisi de faaliyetlerine devam etmektedir. Nuh’un Ankara Makarnası tarafından üretilen markalar birçok ülkeye ihraç edilmekte ve dünyanın bilinen markaları arasında yer almaktadır. Nuh’un Ankara Makarnası Veronelli markası ile Türkiye’de ilk defa kendinden soslu hazır makarnayı üretmiştir. Halen Klasik, Vitaminli, Sebzeli, Kepekli ve Veronelli markalarının üretimi de devam etmektedir. Nuh’un Ankara Makarnası San. Tic. A.S., Türkiye’de yüksek teknoloji ve modern bilimsel metotların yanı sıra eğitim seviyesi yüksek personeli ve tecrübeleri ile makarna kültürünü Türkiye’ye taşıyan sektörünün iddialı ve profesyonel bir kuruluşu olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

 
lansoprazol virkning lansoprazol x esomeprazol lansoprazol gravid    Kalite Politikası
  Ürün Çeşitleri | Makarna Mutfağı | Makarna & Sağlık | Markalar | Kurumsal | Nuh’un Gemisi | Basın & Multimedya | İletişim | Export | Makarnanın Püf Noktaları | Bayi Formu | Site Haritası
Nuh'un Gemisi
[ Hızlı Erişim ]  Son Güncelleme: 04 Nisan 2013
Bu site içinde yeralan bütün görsel ve metinsel dokümanlar
Nuh’un Ankara Makarnası’na aittir. Her hakkı saklıdır 2009 - 2014 ©
Bilgi Toplumu Hizmetleri | Gizlilik | Kullanım Şartları | Site Haritası | Nuh Group
Adres: Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi Altınordu Cad. Nu: 01 PK 06935 Sincan / Ankara / TÜRKİYE
Telefon: +90 312 341 21 00 Faks: +90 312 341 08 43
Facebook Facebook Twitter Instagram


web.tasarim.namikerdemkaya.com

Kalite Politikası Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği